Biznis stretnutia v prírode

Prečo veľké firmy plánujú workshopy a kongresy mimo veľkých miest? Kde nastal ten zlom, kedy malebná dedinka na Orave je pre manažérov lákavejšia ako centrum Bratislavy? Zoznámte sa s novodobým trendom – firemnými konferenciami, pri ktorých budete doslova spätí so slovenskou prírodou.

Prezentácie, školenia, mítingy, teambuildingové akcie. Pri organizácii firemných eventov je kľúčové miesto konania a odpovedajúce kongresové priestory. Vzhľadom na charakter podujatí sú nároky na kongresovej sály pomerne vysoké. Prioritou je špičkové technické zázemie ako bezchybný FullHD obraz na projekčnom plátne, dokonalé ozvučenie priestorov a rýchly wi-fi internet pre všetkých účastníkov konferencie. Tieto štandardy sú však dnes považované už za samozrejmosť, a preto bolo len otázkou času, kedy sa začnú prekonávať. A niektorým hotelom sa to naozaj darí.

vyrez-kava

Wi-fi v lese?

To najmodernejšie technické vybavenie je možné nájsť na miestach, kde by ste to, paradoxne, nečakali. Hotelové rezorty situované v prírodných lokalitách úspešne konkurujú kongresovým miestnostiam v hlavnom meste, a to práve nadpriemernou kvalitou multimediálnej techniky. Dôvodom je snaha hotelierov poskytnúť firmám prvotriedny audiovizuálny zážitok z každej prezentácie. Cieľom je zabezpečiť komfort modernej mestskej kongresovej sály priamo v prírode, čím si získavajú priazeň firiem z celého Slovenska.

Ku spokojnosti firemných hostí počas kongresov či školení prispieva aj samotná dispozícia kongresových priestorov; hlavne ich veľkosť, priestrannosť, variabilita sedenia podľa počtu účastníkov a typu podujatia a tiež to, akým množstvom denného svetla disponuje interiér tej ktorej miestnosti.

Denné svetlo býva rozhodujúcim elementom pri výbere vhodnej kongresovej sály pri odborných seminároch a školeniach, ktoré si vyžadujú sústredenosť a aktivitu publika. Preto organizátori podujatí čoraz častejšie dávajú prednosť vzdušným miestnostiam s dostatkom denného svetla.

Inšpirácia pre firmy

Hotelové kongresové sály, ktoré sa nachádzajú mimo ruchu veľkomiest, lákajú manažérov pre možný únik zo štandardného pracovného prostredia. Kongresy v prírode sú inšpiratívne a ponúkajú firmám nový rozmer pre podnikanie.

Výhodou je, že poskytujú priestor na turistiku a organizáciu zážitkových teambuildingových akcií, ktoré pomáhajú pri budovaní dôvery a zlepšovaní kvality obchodných a medziľudských vzťahov. Outdoorové adrenalínové športy či kurzy prežitia totiž nie je možné zažiť v žiadnom hoteli v centre mesta.

Hotelový rezort ORAVSKÝ HÁJ organizuje kongresy v krásnom prostredí – školenia prebiehajú v novo zrekonštruovaných konferenčných priestoroch alebo v exteriéri. Priamo v srdci oravskej prírody.

Nájdite ideálnu rovnováhu medzi pracovnými povinnosťami a neformálnymi teambuildingovými aktivitami s kolegami a obchodnými partnermi.

Kongresová miestnosť

Začnite písať