MMP Candle – BIOsviečka namiesto dezinfekcie


Bronislava Suchá prišla na to, ako vyčistiť vzduch a vydezinfikovať domácnosti a iné uzavreté miestnosti bez použitia chémie. Stačia vám na to len čisto prírodné produkty. Ako je to možné, objasňuje v rozhovore.


Predstavte sa našim čitateľom. Kto ste, čo robíte, čo ponúkate?

Bronislava Suchá

Vyrábam sviečky, ktoré pomáhajú pri liečbe rôznych ochorení a zdravotných problémoch. Zároveň slúžia ako dezinfekcia prostredia. Firmu som založila v roku 2020 a v tom istom roku, som bola aj na dovolenke v Ománe. Tu som objavila myrhu a myrhový olej. Zistila som, že olej sa používal ako dezinfekčný, antibakteriálny, antivirotický a antiseptický prostriedok v domoch a chrámoch. Myrha pôsobí antibakteriálne, protizápalovo a má priaznivý vplyv na dýchací systém. Hneď som začala premýšľať, ako tento produkt priniesť na Slovensko.

V čom je váš produkt svetový?

Sviečky, olejčeky a dezinfekcie do auta sú jedinečné, lebo sú prírodné, ručne vyrobené z myrhy a zo stopercentných olejov v GMP kvalite (Good Manufacturing Practice – správna výrobná prax, pozn. red.). Poskytujú viacero benefitov súčasne. Pomáhajú pri liečbe chrípky, vírusových ochorení, prechladnutia, bolestí v krku, migrény, astmy, pri chronickej bolesti, alergii a strese. Zabezpečujú aj komplexnú dezinfekciu domovov, auta, kancelárií a ostatných uzavretých priestorov, podporujú duševné zdravie, relaxáciu, zdravý spánok, majú antioxidačné účinky, chránia pred oxidáciou a pôsobením voľných radikálov. Oleje nakupujem vo Francúzsku a sú stopercentne prírodné.

Ako sa vám podarilo preraziť do sveta?

Vďaka pozitívnej reklame spokojných zákazníkov a ich odporúčaniam.

Je niečo, čo by ste odporučili podnikateľom, ktorí chcú preraziť na inom trhu?

Dôkladne si zmapovať konkrétny trh a krajinu, v ktorej chcú preraziť. Preveriť si konkurenciu a vyzdvihnúť silné stránky a jedinečnosť vlastných produktov.

Čo vám z pohľadu regulácií podnikateľského prostredia uľahčuje podnikanie a ktoré pravidlá, naopak, považujete za nešťastné?

Pôsobím na trhu krátko. Zatiaľ som sa nestretla s reguláciami, ktoré by ma v biznise ovplyvňovali.

MMP olejčeky
Aké služby ste čerpali v SBA? Plánujete využiť ďalšie?

Poradenstvo v oblasti marketingu a reklamy. Plánujem využiť poradenstvo pri reklame na sociálnych sieťach.

Text: Viktória Kiripolská
Foto: MMP Candle

Využite v priebehu roka až 10 hodín konzultácií s naším odborným garantom, ktorý vám pomôže súrne vyriešiť akýkoľvek čiastkový problém vo vašom podnikaní, resp. pred rozbehom podnikania – marketing, financovanie, právo a legislatíva, manažment, elektronické podnikanie, komunitárne programy, export či internacionalizácia a alternatívne formy podnikania. Navrhne vám praktické kroky, ktoré budete vedieť jednoducho aplikovať v praxi. 

Viac informácií k službe Krátkodobé individuálne poradenstvo nájdete TU

Začnite písať