Podnikateľka Slovenska 2015: Ľudia chcú byť krásni a zdraví

Podnikateľkou Slovenska 2015 sa stala Želmíra Komorechová, majiteľka firmy Kompava. Jej firma vyvíja výživové doplnky, ktoré nie sme schopní prijať bežnou stravou. Zameriava sa hlavne na prevenciu a pomáha ľuďom všetkých vekových kategórií nájsť si cestu k zdravému životnému štýlu a dosahovať skvelé športové výkony. Želmíra Komorechová si z vyhlásenia výsledkov odniesla domov ešte jeden titul: stala aj Vynikajúcou podnikateľkou.

25314700170_134cbdd097_z

V kategórii Úspešná živnostníčka zvíťazila Renáta Hermysová z Pezinka, ktorá sa venuje výrobe farebnej, modrej, zelenej a tradičnej habánskej keramiky. Vo svojej chránenej dielni zamestnáva 10 pracovníkov, z toho 6 zdravotne hendikepovaných. Od roku 1989 zachováva tradičné kultúrne dedičstvo regiónu.

Pod značkou Cyprianus vyrába Ľubica Mačugová prírodnú kozmetiku, ktorú hodnotiaca komisia ocenila víťazstvom v kategórii Začínajúca podnikateľka. Ľubica organizuje aj akcie pre školy, na ktorých zoznamuje deti s výrobou. Firma Cyprianus sa stala členom Slovenskej franchisingovej asociácie a v súčasnosti vstupuje do obchodných centier.

O víťazkách rozhodla hodnotiaca komisia zložená zo zástupcov Ministerstva hospodárstva SR, Združenia podnikateľov Slovenska, Slovenského živnostenského zväzu, Platformy žien Slovenska, spoločnosti MAFRA Slovakia, Tlačovej agentúry Slovenskej republiky, SBA a víťazka predchádzajúceho ročníka súťaže.

Fotogaléria zo slávnostného odovzdávania cien

Výsledky súťaže Podnikateľka Slovenska 2015:

Kategória ZAČÍNAJÚCA PODNIKATEĽKA

Víťazka: Ľubica MAČUGOVÁ, Cyprianus s.r.o. , Poprad – výroba a predaj šperkov z polodrahokamov a hand made kozmetiky

Finalistky:

  • Lenka BABINOVÁ, Libresso Books&Coffee, Prešov – prevádzka tzv. “kníhkaviarne”, t.j. skĺbenie priestoru, kávy pripravovanej školeným baristom a množstvom kníh
  • Marcela TOKOŠOVÁ, KOVOTVAR v.d., Kúty – strojnícka výroba a kovoobrábanie, zinkovňa

Kategória ÚSPEŠNÁ ŽIVNOSTNÍČKA

Víťazka: Renáta HERMYSOVÁ, Pezinok – Výroba keramických výrobkov v priestoroch chránenej dielne

Finalistky:

  • Mária MAČOVÁ, Raslavice – prevádzka módneho salónu DAMA
  • Katarína KLINKOVÁ, Prešov – mentorka, spoluzakladateľka online projektu Staffino

Kategória VYNIKAJÚCA PODNIKATEĽKA

Víťazka: Želmíra KOMORECHOVÁ, Kompava, Nové Mesto nad Váhom – firma v oblasti vývoja, výroby a distribúcie výživových doplnkov pre športovcov

Finalistky:

  • Ivana TVRDOVSKÁ, Tvrdovski s.r.o., Štiavnik –  cukrárenská výroba podľa tradičných receptúr
  • Zuzana JANDOVÁ, Logopedia s.r.o., Bratislava – poskytovanie zdravotnej starostlivosti v oblasti klinickej logopédie a prevádzka jedinej logopedickej škôlky na Slovensku

Súťaž Podnikateľka Slovenska každoročne vyhlasuje SBA. Je určená nielen pre začínajúce, ale aj pre už etablované podnikateľky. Podmienkou je, aby boli aktívne v biznise najmenej rok. Do súťaže ich môžu prihlásiť aj iné osoby, kolegovia, príbuzní alebo zamestnanci.

Začnite písať