Šijem, šiješ, šijeme


Internetový biznis dáva blogerkám možnosť slobodne žiť. Úspešnými sa väčšinu stali ešte veľmi mladé. Nielen vďaka internetu, ale predovšetkým vďaka vlastnej energii, kreativite a odvahe. Ukazujú svetu svoj talent a žiaria šťastím.

KATARÍNA BERCELI OLESOVÁ

Šijací stroj a strihy z časopisu Burda boli pred polstoročím povinnou výbavou každej dobrej gazdinky. Fádna a uniformná konfekcia nemohla uspokojiť žiadnu modernú ženu, a tak sa šilo a prešívalo ako o preteky. Teraz sa oblečenie vozí na tony a čo potrebujeme, to si kúpime. Aj veľmi lacno.

Zdalo by sa, že z domáceho šitia sa stane retro, na ktoré budeme len spomínať, no šitie sa opäť dostalo do módy a tento fakt využila aj Katarína Berceli Olesová, ktorá založila úspešnú internetovú stránku Ako ušiť.

„S nástupom internetu som hľadala nové a nové inšpirácie na rôznych, prevažne zahraničných weboch. No nie vždy spĺňali moje požiadavky. Bola som tiež sklamaná z časopisov o šití, kde neboli postupy dostatočne zrozumiteľné. Uvedomila som si, že ak nie sú napísané zrozumiteľne pre mňa, nemôžu byť pochopiteľné ani pre začiatočníkov alebo ľudí, ktorí sa nikdy technologickým postupom nevenovali,“ hovorí o vzniku svojho internetového podnikania absolventka strednej priemyselnej škole odevnej.

Hoci sa Katarína nikdy nezamestnala ako krajčírka či návrhárka, jej obľúbené remeslo ju ako koníček sprevádza už 20 rokov. „Rozhodla som sa posunúť svoje vedomosti ďalej. Chcem, aby všetci, čo sa chcú naučiť šiť, mali prístup ku kvalitným informáciám a kvalitne spracovaným postupom. Mojou víziou je vytvoriť Školu šitia, kde vo videách, tutoriáloch a článkoch priblížim jednotlivé kroky a postupy. Chcem podporovať kreativitu mojich sledovateľov, jednoducho – naučiť ich šiť.“

Katarína so svojimi fanúšikmi komunikuje nielen na stránke, ale aj prostredníctvom dostupných sociálnych sietí, napísala e-book, pripravuje videá a za jej úspešný blog sa v roku 2017 stala Blogerkou roka v kategórii nováčik. Overte si jej šikovnosť na akousit.sk.

Prokop Slováček
Foto: Katarína Berceli Olasová

Začnite písať