So zváračkou v rukách


Plameňov sa nebojí. Naopak, mladá odvážna a energická podnikateľka Daniela Šofraneková z Prešova vďaka nim vyčaruje z kovu originálne dizajnérske kúsky.

Záhrada pri dome je stále viac miestom, kde si okrem pestovania trávnika či kvetov radi umiestňujeme originálne dizajnérske kúsky. Ak takýto punc originality chcete vniesť aj do vašej záhrady, zoznámte sa spolu s nami s Danielinou tvorbou a jej príbehom.

Keď ju prestala baviť kancelárska robota, vymýšľali spolu s manželom, ktorý má záhradné centrum, čo by sa s jeho biznisom skvele dopĺňalo. A vymysleli. Daniela absolvovala zváračský kurz a začala vyrábať ozdobné a čiastočne aj úžitkové predmety do záhrady. Pod značkou Guba design sa tradičnému remeslu zváračstva v modernom prevedení venuje už tretí rok. Vyrába z ocele, hliníka, antikora aj železa, ale najviac sa jej páči vytvárať z Cortenu.

Daniela Šofraneková

Daniela Šofraneková

„Je to materiál, ktorý sa krásne hodí do exteriérov, lebo vďaka prirodzeným vlastnostiam sa na ňom vplyvom počasia vytvorí krásna patina. Corten je oceľ s pridanou meďou, ktorá následne vytvára efekt hrdzavého výrobku.“

Daniela vytvára unikátne diela na objednávku, ale aj také, z ktorých vyrobí viac kusov a dajú sa kúpiť priamo v predajni alebo cez e-shop. Do záhrady podľa nej patrí gril, ohnisko, úložisko na drevo, ale aj fontánka, pri ktorej sa dá posedieť s kávičkou v ruke a nechať na seba pôsobiť zeleň záhrady. Z Cortenu už vyrábala Daniela aj plotové steny, ktoré sú remeselno-umeleckým dielom, krehkou krásou vloženou do mocného kovu.

Kým sa však úspešné podnikanie rozbehlo, musela táto „silná žena s umeleckou dušou“ najprv absolvovať kopu byrokratických procesov. Po zlých skúsenostiach s úradmi, kde dokola počúvala len to, ako sa to nedá, si nevie vynachváliť služby Národného podnikateľského centra.

Absolvovala krátkodobé individuálne poradenstvo zamerané na tvorbu vlastnej web stránky, zúčastnila sa niekoľkých odborných seminárov a využila tiež možnosť vycestovať na medzinárodné odborné podujatie v Mníchove.

„Medzinárodné výstavy sú miestom, kde s manželom hľadáme trendy. Zvyčajne tam nielen nadväzujem nové kontakty, ale hľadám aj inšpiráciu do ďalšej práce,“ konštatuje úspešná dizajnová remeselníčka na záver.

Renáta Madzinová, Miroslava Klimovičová
Foto: Guba design

Využite v priebehu roka až 10 hodín konzultácií s naším odborným garantom, ktorý vám pomôže súrne vyriešiť akýkoľvek čiastkový problém vo vašom podnikaní, resp. pred rozbehom podnikania – marketing, financovanie, právo a legislatíva, manažment, elektronické podnikanie, komunitárne programy, export či internacionalizácia a alternatívne formy podnikania. Navrhne vám praktické kroky, ktoré budete vedieť jednoducho aplikovať v praxi. 

Viac informácií k službe Krátkodobé individuálne poradenstvo nájdete TU

 

 

Začnite písať