Sulinke pomohla mikropôžička znížiť náklady

V severnej časti Ľubovnianskej Vrchoviny pri obci Sulín v údolí rieky Poprad, vyvierajú pramene minerálnej vody Sulinky. Prvá zmienka o kvalitách minerálnej vody v Sulíne sa datuje do roku 1836.

Podnik, ktorý vyrába prírodnú liečivú minerálnu vodu Sulinka čerpal mikropôžičku od NARMSP na nákup automatického monitorovacieho systému sledovania parametrov zdroja minerálnej vody, technológiu plniacej a zatváracej linky na sklenené fľaše a technológiu myčky a plničky.

Konateľ podniku Ján Špes uviedol, že mu mikropôžička pomohla zvýšiť produktivitu práce, znížiť náklady, vyhovieť hygienickým normám, sprístupniť pre kontrolné orgány nezávisle priebežne monitorované chemické zloženie ním plnenej minerálnej vody vďaka inštalovanému automatickému monitorovaciemu systému. Otvoril tiež nové trhy v Ruskej federácii a v Číne.

Firma Sulinka, s.r.o. dlhodobo a systematicky investuje do fixných aktív a modernizácie výrobnej technológie na plnenie a distribúciu minerálnej vody. Realizuje jeho inovatívnu rozvojovú stratégiu postavenú na originalite vlastných produktov zo Slovenska a na rešpektovaní hygienických noriem a ekologickej legislatívy  SR a EÚ. V roku 1843 bola verejnosť oboznámená o výnimočných vlastnostiach tejto vody, ktorá sa už vtedy využívala ako diétny nápoj a aj ako liečebný prostriedok s veľmi dobrými výsledkami. Voda sa využíva pri chudokrvnosti, žalúdočných a črevných kataroch a ochoreniach dýchacích ciest.

www.limo.sk

Začnite písať