7 slovenských projektov sa uchádzalo o Európsku cenu za podporu podnikania

Európska únia každý rok vyhlasuje súťaž EEPA – Európska cena za podporu podnikania, do ktorej sa môžu zapojiť podniky, školy, univerzity, regionálne a miestne orgány.

Európska cena za podporu podnikania sa podieľa na vyhľadávaní a oceňovaní úspešných iniciatív zameraných na podporu podnikov a podnikania v Európe. Toto ocenenie má tiež za cieľ predstaviť príklady najlepších zásad a postupov v podnikaní, zvýšiť povedomie spoločnosti o pridanej hodnote podnikania, ako aj povzbudiť a inšpirovať potenciálnych podnikateľov.

Vyhodnotenie súťaže a slávnostné odovzdávanie cien sa konalo 19. novembra 2015 v Luxemburgu počas konferencie SME Assembly.

Do národného slovenského kola sa prihlásilo 7 projektov, z ktorých dva postúpili do európskeho kola:

Byrokratický nezmysel organizuje Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS) už po štvrtýkrát. Ide o  “anticenu” pre legislatívne opatrenia, ktoré zbytočne komplikujú život podnikateľom na Slovensku. Záujemcovia môžu dať na internete svoj hlas jednému z desiatich “favoritov”, ktorých každoročne vyberajú podnikateľské organizácie na základe podnetov od podnikateľov.

Švihaj Šuhaj je cyklokuriérska spoločnosť, ktorá v sebe spája radosť z bicyklovania a profesionálne kuriérske služby pre Bratislavu a Košice. Spoločnosť je vhodným riešením pre zásobovanie prevádzok v pešej zóne. Nákladnými bicyklami dbajú na ochranu životného prostredia a ovzdušia oboch najväčších slovenských miest.

Európska Únia pozýva autorov projektov zo všetkých národných kôl  a  udeľuje im certifikáty. Celkovo bolo udelených sedem cien z jednotlivých kategórii vrátane hlavnej ceny. Hlavnú cenu tzv. Grand Jury Prize získal portugalský projekt Lisboa Empreende / Lisbon Micro Entrepreneurship.

Absolútnych víťazov si môžete pozrieť TU.

Fotografie zo slávnostného odovzdávania  cien si môžete pozrieť na webovej stránke.

 

Začnite písať