Veselé Vianoce a šťastný nový stromcheck


Na začiatku bol len nápad pred prvými spoločnými Vianocami v novom dome. O biznis vôbec nešlo. Len o kreativitu a šikovné ruky.

S mojou manželkou Dáškou sme premýšľali, čo s vianočným stromčekom. Povedali sme si, že nechceme živý, ale ani umelý. Rozprávali sme sa o tom, hľadali sme, až nám nakoniec napadlo, že si jednoducho nejaký vyrobíme,“ hovorí Adam Lisý.

„Cez víkend som sa zatvoril v garáži a vyrobil som náš prvý stromcheck. Boli sme z neho nadšení! Manželku zaujal, a dokonca bol aj funkčný. Tak sme si počas sviatkov v jeden pekný večer povedali, že by to mohlo fungovať a mali by sme ho začať ponúkať aj iným ľuďom.“

Z „kutilského nápadu“ sa postupne stal výrobok, ktorý zaujal tisícky ľudí. Okrem Slovenska a Česka si ho kupujú ľudia v celej Európe – v Británii, Írsku, Nemecku, Nórsku, Francúzsku, Švajčiarsku… A pár stromčekov putovalo aj do USA.

Stromcheck

Stromcheck

„Momentálne produkujeme približne sto kusov ročne. Hoci predávame vianočný artikel, príprava je celoročná. Záujem prepukne prakticky hneď po lete. Koncom septembra už začínajú chodiť prvé objednávky a až do 23. decembra sa to len stupňuje.“

Minimalistický drevený vianočný stromček je moderný, skladný a zaujímavý. Vyrába sa na Slovensku, ručne, každý jeden kus je originál. Vyrobený je z opracovaného smrekového dreva, ktoré pri správnom používaní a skladovaní vydrží roky. Stojan je kovový pre lepšiu stabilitu.

Bol vytvorený na to, aby šetril čas, peňaženku aj životné prostredie! Dá sa veľmi jednoducho zložiť a rozložiť. Nezaberá veľa miesta a nepotrebuje veľký priestor na uskladnenie. Stromcheck vám dáva neobmedzené možnosti pre vašu kreativitu pri výzdobe. Prežije návaly detí i skvelú vianočnú párty,“ dodáva Adam Lisý.

Tak čo vy na to? Páči sa vám?

 Prokop Slováček
Foto: https://stromcheck.eu/

Začnite písať