Začínajúci podnikatelia môžu nájsť pomoc v Slovenskej sporiteľni

V januári odštartovala Slovenská sporiteľňa program, ktorým podporuje začínajúcich podnikateľov. Ľudia so skúsenosťami z rôznych oblastí, študenti, zamestnaní, ale aj ľudia bez práce môžu vďaka tomuto programu premeniť svoj talent a nápady na podnikanie.

slsp_socialbank_445x220_

Záujemcovia môžu konzultovať svoje podnikateľské nápady so skúsenými špecialistami banky, ktorí pôsobia v rôznych regiónoch Slovenska. S rozvinutím podnikateľského nápadu, jeho otestovaním a vypracovaním podnikateľského zámeru môžu zároveň pomôcť partneri programu. Ide o vzdelávací on-line program Rozbehni sa (http://lekcie.rozbehnisa.sk), podnikateľské školenia a o konzultácie poskytované partnermi. Školenia budú najbližšie organizované 15. júna v Žiari nad Hronom a  15. júla v Bratislave.

Podnikatelia, ktorí splnia podmienky banky, môžu potom využiť podnikateľský účet na jeden rok od založenia podnikania bez poplatku za vedenie účtu a úverové produkty do 50 000 eur. Úverové produkty boli vytvorené pre tých, ktorí plánujú začať s vlastným podnikaním, ako aj pre tých, ktorí sú len v začiatkoch podnikania. Úverové produkty banka môže poskytnúť začínajúcim podnikateľom aj bez “podnikateľskej histórie” a bez zabezpečenia.

Podnikatelia, ktorí získajú finančnú podporu banky, sa môžu zároveň aktívne zúčastňovať na odborných podujatiach a absolvovať konzultácie na špecifické témy spojené s podnikaním.

Viac informácií o programe, vrátane on-line kontaktného formulára, nájdete na www.zacinamepodnikat.sk.

Začnite písať