Zaži atmosféru Silicon Valley na vlastnej koži

Zúčastni sa Startup Sharks Roadshow 2015 a zaži atmosféru Silicon Valley na vlastnej koži. Prostredníctvom prednášok a osobných konzultácií so svetovými spíkrami – CEO high tech inkubátorav Silicon Valley, CEO technologického akcelerátora v Silicon Valley, predsedkyňou MITEF/Stanford Venture Lab, riaditeľom Garage Technology Ventures, riaditeľom Center for Entrepreneurship and Technology na UC Berkeley, chceme podporiť záujem o podnikanie a zároveň pomôcť podnikateľom cennými radami.

Čoho sa môžeš zúčastniť?

 • Prednášok
  • dozvieš sa viac o startupovom prostredí v Silicon Valley
  • zistíš, aké projekty tam majú šancu uspieť
  • získaš ďalšie cenné informácie priamo od biznis žralokov spoza veľkej mláky
 • Osobných konzultácií
  • máš inovatívny nápad alebo vlastný startup a potrebuješ poradiť? Príď sa porozprávať s našimi spíkrami.  POZOR! Počet miest je limitovaný, prihlás sa čo najskôr

Kto sa môže zúčastniť?

 • študenti univerzít,
 • členovia startupovej komunity,
 • absolventi vysokých škôl,
 • vedátori,
 • nezamestnaní,
 • a všetci tí, ktorí premýšľajú nad začatím podnikania či jednoducho každý, kto má záujem stretnúť profesionálov zo Silicon Valley a dozvedieť sa niečo nové.

Prednášky a osobné konzultácie budú v anglickom jazyku, bez tlmočenia. Účasť je bezplatná.

Dátum a miesto konania

Prednášky

23.2.2015 Bratislava – hlavná aula Fakulty managementu, Univerzita Komenského v Bratislave
25.2.2015 Žilina – aula 1, rektorát, Žilinská univerzita
27.2.2015 Košice – Aula Maxima, Technická univerzita v Košiciach

Osobné konzultácie

24.2.2015 Bratislava – Fakulta managementu UK
26.2.2015 Žilina – Coworking Banka Žilina
27.2.2015 Košice – Technická univerzita v Košiciach

Harmonogram prednášok
09:00 – 09:30 Úvodné privítanie
09:30 – 10:30 Alfredo Coppola Understanding and Doing Business in Silicon Valley
11:00 – 12:00 Gigi Wang 3 Challenges Every Startup Faces
13:00 –  14:00 Ken Singer The Role of Culture in Startups
14:30 – 15:30 Chris Burry Planning for Global Expansion
16:00 – 17:00 Bill Riechert Raising Capital in Silicon Valley

Harmonogram prednášok v Bratislave, v Žiline a v Košiciach je rovnaký. Kompletný program podujatia nájdete TU.

Spíkri

Alfredo Coppola – je co-CEO v najstaršom high-tech biznis inkubátore v Silicon Valley (US Market Access Center), ktorého cieľovou skupinou sú zahraničné spoločnosti usilujúce sa preniknúť na americký trh. Počas viac ako 20-ročnej praxe, Alfredo viedol technologické firmy v rannom štádiu podnikania, taktiež pracoval s nadnárodnými korporáciami ako Adobe, Microsoft, Nortel Networks, Deloitte či PricewaterhouseCoopers. Alfredo je bývalým prezidentom a spoluzakladateľom dvoch kanadských mediálnych spoločností s pobočkami v Ottawe, Toronte, San Franciscu a Kalifornii.

Pozri video

Chris Burry – je co-CEO v US Market Access Center a odborný asistent na University of California for Entrepreneurship and Technology. Predtým patril k zakladajúcim členom Avanade, ktorá sa v čase jeho pôsobenia rozrástla na takmer 10 000 zamestnancov s pobočkami vo viac ako 20 štátoch. Chris je tiež zakladateľom mnohých startupov, pôsobil v Andersen Consulting (dnes Accenture) a zastával viaceré technické a líderské pozície v EDS (dnes HP).

Pozri video

Gigi Wang – je skúsenou líderkou v oblasti globálneho podnikania a inovácií. V súčasnosti je členkou predstavenstva a emeritným predsedom MITEF/Stanford Venture Lab (VLAB), ako aj členkou poradného zboru v US Market Access, Mobility Ventures, iGlobe Partners a viacerých podnikateľských pracovných skupín. Ako internetový priekopník založila v roku 1996 TRUSTe, tzv. internetový privátny program a v Singapure zahájila projekt Pacific Internet. Gigi je držiteľkou bakalárskeho a magisterského titulu na Stanford University a magisterského titulu na UC Berkeley.

Pozri video

Ken Singer – je riaditeľom Center for Entrepreneurship and Technology na UC Berkeleya zakladateľom The Applied Innovation Institute. Inštitút poskytuje pomoc popredným akademikom v oblasti inovácií a podnikania s cieľom vylepšiť proces podnikateľského vzdelávania na univerzitách po celom svete. Ken je spoluzakladateľom AppCentral, popredného poskytovateľa riešení pre správu mobilných aplikácií.

Pozri video

Bill Reichert – je riaditeľom Garage Technology Ventures. Bill má viac ako 20 rokov skúseností v podnikaní. Od svojho vstupu do Garage v roku 1998 sa Bill zameriaval na IT a materiálovo-technologické spoločnosti v rannom štádiu. Bill bol taktiež spoluzakladateľom a senior executive vo viacerých technologických startupoch, zahŕňajúc Trademark Software, The Learning Company a Academic Systems. Bill je zakladajúcim členom predstavenstva a bývalý predseda Churchill Club a člen predstavenstva Silicon Valley Association of Startup Entrepreneurs. Momentálne je predsedom Small Fund Roundtable of the VC Taskforce a členom Rady pre zahraničné vzťahy v New Yorku.

Pozri video

Chceš ísť na prednášky? Chceš sa stretnúť so spíkrami?

Chceš ísť na prednáškyTu sa môžeš prihlásiť ako fyzická osoba. Po prihlásení na Tvoj email zašleme podrobnejšie inštrukcie.

Chceš sa stretnúť s našimi spíkrami a dostať cenné rady pre tvoj nápad alebo podnikanie? Tu sa môžeš prihlásiť.

V prípade, že si podnikateľ, stávaš sa prijímateľom pomoci de minimis. Ďalšie informácie o povinnostiach pre malé a stredné podniky súvisiacich s pomocou de minimis nájdete tu.

Roadshow je organizovaná v rámci iniciatívy Startup Sharks. Viac informácií o Startup Sharks nájdete tu

Aktuálne infomácie nájdete aj na FB udalosti – Startup Sharks Roadshow

Začnite písať